ארגנטינה

150px-Flag_of_Argentina.svg[1]

ארגנטינה הינה אחת הכלכלות הגדולות של דרום אמריקה בעלת שפע משאבים טבעיים. אף על פי כן, ב-15 השנים האחרונות המדינה נמצאת במיתון מתמשך. אנשי עסקים מדווחים כי הצמיחה הכלכלית של המדינה משותקת ואין כמעט השקעות זרות.

באוקטובר 2015 סיימה את כהונתה השנייה כריסטינה פרננדז דה קירשנר כנשיאת ארגנטינה. בעולם העסקי של ארגנטינה שוררת אווירה של אופטימיות בעקבות השינוי. מעורבות הממשלה בכלכלה המקומית מאתגרת עבור אנשי עסקים, כאשר אינפלציה הינה הגורם המכריע בהצלחה או אי הצלחה העסקית. מומחים מעריכים כי בעקבות השינוי בהנהגת המדינה כמות ואיכות של מיזוגים ורכישות צפויה לעלות בשנים הבאות. כבר היום ניתן לראות יותר ויותר דיונים בדירקטוריונים, בעלי מניות ומנהלי החברה לגבי השקעות ישירות בארגנטינה. ענף האנרגיה צפוי להתפתח בצורה משמעותית.

ארגנטינה מחולקת למספר אזורים, כל אחד עם לשכת עורכי דין משלה. עורכי דין חייבים להיות חברים באחת הלשכות על מנת לקבל זכויות ייצוג של לקוחותיהם בפני בתי המשפט האזוריים. רוב החברות הגדולות ממוקמות בעיר הבירה בואנוס איירס. מומחים ממליצים כי במקרה של הליכים משפטיים יש להעביר את ליטיגציה לבואנוס איירס. אם הדבר אינו אפשרי, כדאי לוודא שהעורך דין המייצג הינו בעל קשרים טובים במחוזות.

משרדי עורכי דין מקומיים, להבדיל מפירמות בינלאומיות, מנוסים לעתים קרובות יותר בהתמודדות עם התקנות של ארגנטינה, מיסוי והגבלים עסקיים. למשקיעים ובעלי עסקים זרים המגיעים לארגנטינה מומלץ לא לבחור פירמת עורכי דין רק כי העמלות שלהם נמוכות. חברות רבות נמצאות בהליכים של M & A בארגנטינה בשנים האחרונות. מחסור בעורכי דין מתמחים בתהליכי מיזוג ורכישה גורם לעורכי דין בעלי ניסיון מועט בהליכים המסובכים הנ"ל להוריד מחירים בצורה משמעותית על מנת לקבל עבודה. במקרים האלה האיכות הינה על חשבון הכמות ובכך גם התוצאה.

המסגרת הרגולטורית בארגנטינה מתוארת כמורכבת ומשתנה. אחד המאפיינים הבולטים של הממשלה הינו מעורבות מוגברת בכלכלה המקומית.

למידע נוסף אודות שינויים פוליטיים והשפעתם על כלכלת המדינה בשנת 2016 לחץ על הקישור:

ארגנטינה מתעוררת לעתיד חדש.

הטבות מס לעסקים קטנים ובינוניים (SME) בארגנטינה