סין

 

Flag_of_the_People's_Republic_of_China.svg[2]

 

סין ממוקמת במזרח אסיה גובלת במזרח עם האוקיינוס השקט ומשתרעת שטח של על 9.6 מיליון קמ"ר, והאוכלוסייה עומדת על סך 1.25 מיליארד תושבים. סין הינה מדינה עם אוכלוסייה ותיקה והיסטוריה של 4,000 שנה. כמדינה הגדולה והמפותחת ביותר בעולם, סין נהנית מיציבות חברתית , והתפתחות כלכלית. 56 תושבי סין מונים 56 לאומים אתניים, כאשר כולם נהנים מאותן זכויות המובטחות על ידי החוקה והמערכת המשפטית. סין מחולקת ל-23 פרובינציות , חמש אוטונומיות, ארבע מוניציפליות ושני אזורים מנהליים מיוחדים. עיר הבירה של הרפובליקה של סין הינה בייג'ין.

רפורמות כלכליות הובילו לשינוי חסר בסביבה העסקית הסינית וההזדמנויות עסקיות שונות זמינות למשקיעים זרים וחברות בבעלות פרטית. למרות בירוקרטיה רבה, הממשלה עושה מאמצים כדי לקדם השקעות זרות.

בעקבות הצטרפות של סין לארגון הסחר העולמי (WTO) בשנת 2001, תעריפים של המוצרים בהסכם ירדו, ענפי תעשייה שונים נפתחו לסחר בינלאומי בשנים האחרונות, כולל זיכיונות, פרסום, שירותי בדיקה, שירותי שילוח ועוד. בנוסף, סין יזמה הסרת חסמי תעריף למסחר בסחורות. סין חתמה על FTA עם ASEAN (איגוד אומות דרום מזרח אסיה) בנובמבר 2002 במטרה לשפר שיתוף הפעולה הכלכלי במסחר של סחורות, שירותים והשקעות.

 

 למידע נוסף

הקמת חברה בסין

מיסוי בסין

6 שאלות שכדאי לשאול כשמנהלים פעילות עסקית מול סין