טורקיה

 

Flag_of_Turkey.svg[1]

 

טורקיה ממוקמת באנטוליה והבלקן, גובלת בים השחור בין בולגריה וגאורגיה, וגובלת בים האגאי והים תיכון בין יוון וסוריה עם שטח של 780,000 קמ"ר, האוכלוסייה של כ- 70 מיליון תושבים והשפה הטורקית היא השפה הרשמית.

בהתאם לחוקה הטורקית מ- 1982, הפרלמנט הטורקי (TBMM) הינו הגוף המחוקק היחיד, כאשר סמכות של יישומם ואכיפתם של החוקים מוטלת על ראש הממשלה ומועצת השרים. הרשות השופטת פועלת באופן עצמאי, בשם המדינה. טורקיה חברה באומות המאוחדות (האו"ם), ארגון לשיתוף פעולה האסלאמי (OIC), הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) והארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה (OSCE), חברה במועצת אירופה ונאט"ו. מאז שנת 2005, טורקיה מנהלת משא ומתן להצטרפותה לאיחוד האירופי. טורקיה היא גם חברה ב- G20- ארגון ה-20 מדינות מתועשות בעלות הכלכלות הגדולות בעולם.

בסוף שנות ה-80 טורקיה סימנה שיעור יוצא דופן של צמיחה לאחר 1980בזכות מעבר מחקלאות לתעשייה ושירות, מודרניזציה של תעשייה וטכנולוגיה והשפעה של פיתוח סחר ותחרות בינלאומיים. בזכות השיפורים משמעותיים בתקופה כה קצרה טורקיה התקדמה בסולם הדירוג הכלכלי העולמי ככלכלה מתפתחת יוצאת דופן ותפסה את מקום ה -16 בגודל בעולם והגדולה ביותר בכלכלה 6 בהשוואה למדינות האיחוד האירופי, על פי נתוני תוצר מקומי גולמי (PPP) בשנת 2013.

טורקיה סיפקה תמריצים רבי ערך למשקיעים להשקיע באזורי המצוקה של טורקיה. המטרה של התמריצים היא לעודד יצוא, טכנולוגיה גבוהה, להגביר תחרותיות ולשפר תעסוקה. טורקיה מספקת תמריצים והקלות למשקיעים המחפשים להשקיע באזורי המצוקה, אשר מטרתם לעודד יצוא, הייטק, לעורר תחרות, ההשקעות ותעסוקה ולעודד התפתחות מתמדת של המשק.

 

למידע נוסף

הקמת חברה בטורקיה

מיסוי בטורקיה

מע"מ ורישום במע"מ בטורקיה