מצריים

 

Flag_of_Egypt.svg[1]

 

מצריים הינה מדינה טרנס יבשתית משתרעת על צפון מזרח אסיה באמצעות גשר בארץ נוצר חצי האי סיני. מצריים משתרעת על שטח של 1,010,000 קמ"ר ממוקמת  בתוך עמק הנילוס של צפון אפריקה וגובלת עם הים התיכון בצפון, רצועת עזה וישראל בצפון מזרח, הים האדום במזרח ובדרום, סודן בדרום ולוב במערב.

אוכלוסייה של מצריים מונה 84 מיליון תושבים. בשנת 2014 הממשלה פיתחה תכנית מתמקדת ברפורמות כלכליות וקידום השקעות אשר מטרתה להעלות צמיחה וליצור מקומות עבודה, ובכך לצמצם את גירעון בתקציב ולהקטין את החוב הציבורי. המטרות של הממשלה להגדיל את ההכנסות ממסים עקב התעוררות פעילות העסקית במשק ולעודד השקעה זרה ומקומית. באופן כללי, במידה וקיבלו אישורים בטחונים מסוכנויות הביטחון הלאומיות משקיעים זרים יכולים להשקיע במצרים ללא כל מגבלה; וזאת בשונה מאזור סיני, שם חלות מגבלות רגולטוריות מסוימות על משקיעים זרים.

בעקבות המהפכה בשנת 2011 חלו מספר שינויים במשטר. כך, המשטר הפוליטי הנוכחי הציג מספר הוראות מס חדשות בשנת 2014. אלה כוללים הגדלת שיעור המס החברות השטוח מ -20% ל -25% וגם הטלת מס בשיעור חדש של 10% על דיבידנדים (אשר הופחת בנסיבות מסוימות ל- 5%). למצרים יש רשת רחבה של אמנות למניעת כפל מס, כולל הסכמים עם גרמניה, איטליה, יפן, בריטניה, ארה"ב, מלטה, מרוקו, הולנד, דרום אפריקה, ספרד, דנמרק, צרפת ואיחוד האמירויות.

 

למידע נוסף 

הקמת חברה במצריים

מיסוי במצריים

תיקון חוק מס הכנסה מס' 91 משנת 2005 במצרים