חברות בבעלות משפחתית

 

עסקים בבעלות משפחתית מהווים מרכיב מרכזי בכלכלה הישראלית כבר עשרות שנים ורבים מהעסקים המובילים בארץ, חברות ציבוריות וחברות רב לאומיות החלו כעסקים משפחתיים ועדיין משמרים את החזון, הגאווה והמורשת המשפחתית. סקטור העסקים בבעלות משפחתיים הנו בעל מאפיינים ייחודיים והוא מרתק יועצים מתחומים מגוונים. כל נושא האסטרטגיה העסקית, העברה בין דורית, פיתוח עסקי והתרחבות מקבל משמעויות עמוקות יותר מכל עסק אחר, גם בנושא המיסוי יש ייחודיות לעסקים בבעלות משפחתית, קיימות הטבות והקלות מס לחברה בבעלות משפחתית.

AUREN  רואי חשבון הינה פירמה בעלת ניסיון אישי של עשרות שנים בהתמודדות עם סוגיות ניהוליות, חשבונאיות ומיסויות מלווים בעצמם את העסקים בבעלות משפחתית  כבר שנים רבות. אנו גאים בניסיון האישי הרב שצברנו לאורך השנים ושמחים לחלוק אותו עם לקוחותינו.

 

שירותי מיסוי

תכנון המס הנגזר מחברה משפחתית מבוסס על מנגנון הקרוי "נישום מייצג", דהיינו, החברה קובעת מי יהיה "הנישום המייצג" לצורך גביית המס כך שהכנסתה החייבת של החברה תיחשב כהכנסתו של הנישום המייצג, והפסדיה ייחשבו כהפסדיו – כלומר המיסוי על הכנסות החברה ייעשה לפי מצבו של הנישום המייצג.

גם בנוגע למגוון המיסים האחרים יש שונות בין "חברה רגילה" ל"חברה משפחתית" (מס על דיבידנד, דמי ביטוח לאומי, מס על ההון, מס על מכירת נכסים וכד') ובכדי לקבל את ההטבות וההקלות מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע הבקיאים בתחום העסקים המשפחתיים. אנג'ל את אנג'ל רו"ח בעל צוות יועצי מס ורואי חשבון מנוסה בהתנהלות הן ברמה המקצועית והן ברמה הבין – אישית עם בעלי עסקים משפחתיים. אנו יודעם למצוא פתרונות מיסוי אופטימליים לחברות בבעלות משפחתית אשר מנצלים את כל יתרונות המיסוי האפשריים בחלוקה בין בני משפחה לדורותיהם.

 

שירותי ראית חשבון ושירותי ביקורת

רואה חשבון הינו בדרך כלל הראשון אשר נפתחות בפניו ספרי ניהול כספים וסודותיהם הפיננסיים של כל עסק משפחתי. מאחר והתנהלות מול משפחה שהיא גם עסק הינו עניין מורכב הדורש גם כישורי תקשורת מצוינים, אנו מקפידים על יחסים מקצועיים יחד עם גישה אישית במתן שירותים לעסקים המשפחתיים. תפקידו של רואה חשבון כולל לא רק ניהול ספרים חשבונאיים והדוחות הכספיים אלא גם בא לידי ביטוי בדוחות של מס הכנסה. אנחנו דואגים להטמיע את פתרונות המיסוי כבר מערכת הנהלת חשבונות השוטפת של החברה על מנת שתשקף את תכנון המס המשפחתי בהיבטים שכר, דיווידנד, בונוסים, רישום הוצאות שוטפות, הטבות, נכסים והון.

אנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בראיית חשבון ומיסוי עסקים משפחתיים בכל שלב בחיי העסק, החל מהקמת עסק משפחתי וניהול חשבונאי נכון של נכסים, משכורות, הון ועוד ועד לשלבים הבוגרים יותר של העסק בהם ילדים ובני משפחה נוספים מצטרפים וחולקים יחד את נטל ניהול העסק מחד וזוכים בזכויות מאידך.