מכסים ויבוא

 

הגלובליזציה הפכה את המסחר הבינלאומי להתנהלות שגרתית בענף הסחר והקמעונאות. יבוא ויצוא של סחורות בין מדינות מחייב הבנה במיסוי במדינת המוצא ובמדינת היעד בו זמנית. בנוסף, התחום המורכב של מכסים ויבוא מחובר ישירות לאמנות מס בינלאומיות, ומחייב לכן הכרות מעמיקה גם עם תחום זה. בין כל שתי מדינות החתומות על אמנת מס קיימים הוראות , תקנות והגדרות שונות בנוגע לקיזוזים, החזרי מס והסכמים אחרים, על סחורות וחומרים שונים החייבים בשעורי מכס משתנים.

מומחי AUREN בקיאים בתחום מתן חוות דעת וייעוץ בתחום המיסוי הכולל של היבוא והיצוא, בין היתר מע"מ, מכסים, עמלות ושינוע, השוני בין מוצרים שונים בהיבטי מכס, ההבדלים בין אגרות ועמלות של נמלים ימיים ותעופה באירופה, אסיה ואמריקה ועוד.

בין השירותים שלנו תוכלו למצוא:

  • בדיקת כדאיות יבוא – מיסוי, רגולציה ותהליך היבוא למוצר/תמחור המוצר ביבוא – על מנת לתמחר את המוצר המיובא בדיוק מרבי, ולעמוד בכל דרישות הרגולציה בישראל, יש צורך לבצע בדיקה מקיפה של האספקטים השונים הקשורים ליבוא, כולל בדיקת מכסים בארץ ובחו"ל ותמחור התהליך. היזם יקבל דו"ח מקיף הכולל מחיר ליחידה במחסן בישראל וכל ההנחיות למילוי ההוראות הנדרשות על מנת לייבא את המוצר הספציפי בו הוא מעוניין.
  • חוות דעת מומחה לבית משפט – בעת הצורך, הניסיון והידע הרב שצברנו יסייעו לנו לתת לכם עזרה בבית המשפט על ידי חוות דעת מומחה. השילוב של משפטנית בעלת הסמכה בשילוח מהמכס, עם ניסיון מצטבר של כ- 30 שנה, הוא שילוב מנצח שיסייע לכם גם כאשר נדרשתם להליכים בזירה המשפטית.
  • בדיקה כלכלית לחשבוניות עמילי המכס ומשלחים ומעבר לחסכון בהוצאות – אנו נבדוק את חשבוניות נותני השירותים ונוזיל עבורכם את העלויות הלוגיסטיות, היתרון שלנו הוא הידע שנצבר כספקי שירותים בעבר של שילוח ועמילות מכס, וההיכרות הרחבה עם כל הנושא הלוגיסטי. הידע הנרחב מוכיח עצמו כל פעם מחדש בהפחתת העלויות ללקוחותינו.
  • איתור ספקים וניהול משא ומתן ביבוא או יצוא כולל פיקוח עד היבוא בפועל – אנו נאתר ספקים המתאימים לדרישותיכם. לאחר האיתור נפנה אל מספר ספקים ננהל עימם משא ומתן עד לקבלת זכויות הפצה בישראל. בנוסף, אנו נפקח על כל התהליך עד לקבלת המשלוח במחסנים שלכם בישראל.
  • ליווי וטיפול בכל תהליך היבוא/היצוא כולל טיפול בהשגת רישיונות יבוא – ליווי היזם ואו בית העסק בכל התהליך והקשר עם כל הגורמים בארץ ובחו"ל כולל טיפול בכל השגת אישורי היבוא.
  • יעוץ וליווי עסקי ליזמות ולמתחילים משלב הרעיון ועד להקמת העסק – יתרון בולט שלנו הינו הליווי האישי והמסור גם בתהליך הקמת עסק ועד לקבלת הסחורה לראשונה.
  • ליווי בהכנת מכרזים, פיקוח ויצירת נוהלי עבודה ביבוא/ יצוא – נשמח ללוות את חברתכם בהשגת התנאים הטובים ביותר לעסק שלכם גם עם הספקים הקיימים וגם עם חדשים. תנו לנו לנהל עבורכם את המשא ומתן! הניסיון מוכיח שיש ערך רב לניסיון והמקצועיות שלנו שנותנים לכם יתרון גדול בעסקה.
  • ליצואנים, טיפול בהחזרי החשבון – יצואנים המייבאים חומרי גלם שיש עליהם מכס, זכאים להחזר המיסים, ההליך מורכב אבל אפשרי- אנו מומחים בניהולו.
  • פתיחת דלתות ביצוא – איתור שיתופי פעולה בחו"ל וקביעת פגישות עבודה  עימם.

מומחי חברת AUREN בקיאים בכל היבטי המיסוי הקשורים למכסים ויבוא. הראיה הרחבה של הצוות המשלבת את כל תחומי המיסים, שחלקם קשורים קשר ישיר לעולם היצוא והיבוא (חברות, מע"מ, בינ"ל) מבטיחה כי בכל תהליך, שאלה או בעיה, יינתנו התשובות ודרכי הפעולה הנכונות ביותר עבורכם.