מנגנון ה-CRS

רשות המיסים עתידה בימים הקרובים להעביר מידע פיננסי במסגרת ה-CRS.

אתר AUREN - אדם מול העולם

רשות המיסים פרסמה ב-06.02.2019 את רשימת המדינות שאליהן היא תעביר מידע פיננסי במסגרת ה-CRS.

המידע יועבר רטרואקטיבית החל משנת 2017 לרשויות המס של מדינות אלו.

המידע שיועבר, נחלק לשלוש פעימות מול המדינות.

פעימה ראשונה: מידע על שנת 2017 שיועבר לרשויות גם מהמערכת הבנקאית עד ליום 23 ליוני 2019. פעימה שניה: מידע בגין שנת 2018 שיועבר עד לספטמבר 2019. פעימה שלישית: מידע שתקף לכל המדינות החתומות על האמנה המולטראלית והמחויבים ל-CRS.

בין המדינות הפופולריות ניתן למצוא את: אנגליה, בלגיה, צרפת, לוקסמבורג, מלטה, סין, דרום אפריקה- מרבית מדינות אירופה, מדינות אמריקה ואסיה.

אז למי זה רלוונטי ומה החששות?

מחזיקי חשבונות  בבנק בישראל אשר "שכחו לדווח" על קיומם של חשבונות אלו לרשויות המס הזרות. ישראל בתמורה כחלק מהמהלך תקבל מידע הדדי אודות תושבי ישראל שיש להם פעילות השקעות, פעילות עסקית או חשבונות בנק בחו"ל באותן מדינות החתומות על האמנה המולטארלית להחלפת מידע ועל מנגנון ה-CRS.

מה עושים עכשיו? רצוי ומומלץ למהר ולהסדיר את המקורות שעלולים להוות בעיה עבורכם, קרי מומלץ מאוד להקדים ולהגיע אלינו ליעוץ דחוף על-מנת לפתור ולהסדיר בעיות מיסוי בארץ בחו"ל, בו זמנית ובצורה מתואמת. אוריין ישראל, בזכות היותה חלק מרשת בינלאומית עם רשת שותפים ענפה של  250 סניפים ברחבי העולם, יכולה לספק וליישם למענכם פתרון ברמה הגלובאלית שישרת אתכם ויסגור את הנושא בצורה מיטבית וחוקית, עם מקסימום חיסכון במס מול כל רשויות המס בכל המדינות המעורבות.

לקובץ המלא של רשימת המדינות- לחץ כאן