הבסיס

 

  1. שינוי תפיסה. "שינוי אמיתי מושג באמצעות תודעה חדשה." ~ דיפאק צ'ופרה כל מסע לשינוי, לפני הצעד הראשון, מתחיל בשינוי תפיסה עוד טרם בנית תכניות מעשיות. חשוב להתנתק
    מנקודת המבט שהתרגלנו אליה ולהביט בסיטואציה מגבוה, לקלוט את הנתונים מחדש מנקודת מבט רחבה וכללית יותר ואז לבחור מחדש בנקודת מבט שתשרת את המטרה בצורה הטובה ביותר.
  1. מיקוד. ראית פעם אומן לחימה שובר ערימת לבנים? כל תשומת הלב, האנרגיה והכוח, ממוקדים בכף היד למשך שבריר שניה שבו היא מונחתת על ערימת הלבנים. התנהלות עסקית מנצחת היא כזו שיודעת למקד כל פעולה בכל מחלקה בארגון לכיוון התוצאה הרצויה. כל פעולה תורמת באופן ברור לגידול הערך והחוויית הלקוח מהמוצר. מיקוד כזה ניתן לייצר בעזרת ניתוח מדוייק של כל התהליכים בארגון ויישום השיטה המונעת ביזבוז משאבים ויוצרת ארגון יעיל המשיג את מטרותיו.
  1. הרמוניה. טאי צ'י היא אמנות לחימה הממחישה באופן הבולט ביותר את חשיבות ההרמוניה. כשכל איברי הגוף נעים בהתאמה מושלמת מתוך עוצמה, שלווה וידיעה ברורה, המטרה מושגת. גם בארגונים , שבהם עובדים במקביל אנשים במחלקות שונות, נדרשת הרמוניה כדי לגרום לארגון לחוות צמיחה ושגשוג.
  1. אומנות שאילת השאלות. סיפורי זן בנויים לרוב על שאלה ששואל הנזיר את המאסטר. כשאתה שואל את השאלה הנכונה, אתה מגדיל את סיכוייך לקבל תשובה אמיתית שתוביל להארה. בכל ארגון מצטברים כמויות גדולות של מידע שממנו ניתן להפיק סטטיסטיקות המודדות את הפעילות. לאיסוף הנתונים, מיונם והצלבה ביניהם קיימת חשיבות עליונה להפקת לקחים ובניית תהליכי צמיחה שיטיסו את הארגון למעלה.